Yeşil Bebek Yeleği

1 yıl önce
651 kez görüntülendi

Yeşil Bebek Yeleği

Yeni doğan bebeğe yelek modeli ve yapılışı (1)  

Yeşil Bebek Yeleğinin Yapılışı :

İlk önce bebeğinizin bedenini hesapladıktan sonra daha fazla zincir çekerek yeşil bebek yeleğine yapılışına başlayabilirsiniz.

İlk önce ortalama 58-60 zincir çekerek yeleğimize başlayalım…

7 sıra tığ ile batarak dolgu yapın. Sonra 2 zincir çekin ve 1 zincir boşluğunu atladıktan sonra 14 sıra yine uzun çektiğiniz zincire tığla batarak dolgu yapın. 2 zincir çekin ve 1 zincir boşluğu atlayarak 7 sıra tığla batarak dolgu yapın 2 zincir çekin ve 1 sıra zincirde boşluk bırakıp 14 sıra tığla dolgu yapın.2 zincir çekin ve 7 sıra dolgu yaparak yeleğin yaka kısmından örmeye başlayın.

(2 sıra çekilen zincirler trabzan olacak içleri yine karşılıklı olarak 2 adet zincirle trabzan yapılacak böylece yeşil bebek yeleği robasına doğru genişleyecek)

Sonra 7 sıra dolguyu ördükten sonra çekilen 2 zincir boşluğunun trabzanın içine 1 sıra dolgu yine 2 zincir çekin ve trabzanın içine 1 dolgu daha yaparak 14 sıra olan karşı tarafa geçin ve aynı şekilde 2 zincir boşluğunun içine dolgu yaparak örmeye devam edin. Arkalı önlü olarak örülen yeşil bebek yeleğinin yapımı koltuk altına kadar dolgu sayıları artmış olacak. Koltuk altına geldiğiniz noktada yeleğe koltuk altı kesimi yapın. sizler ördükçe bebek yeleğinin kol kısmı oluşacaktır.
Yeni doğan bebeğe yelek modeli ve yapılışı (2)
   Yeşil bebek yeleği koltuk kesimi nasıl yapılır:

Koltuk altındaki 2 zincirle çekilen trabzanları kapatarak örmeye devam edin. Yelek boyunu ayarladıktan sonra ipi kesin ve yine tığla koyu yeşil ipten kollarına, yakasına ve düğme delik yerlerine oya gibi bir sıra dolgu yaparak şekillendirin. ve tek düğme ile süsleyin

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık