Diyet Yapmak

1 yıl önce
948 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

 

zayıflamak

DİYET YAPMAK:

Ev kadınlarının daha kilolu oldukları herkesce bilinen bir gerçektir. Ev kadınlarının kilo almasındaki en büyük neden hareketsizlik ancak hareketsizlik ile birlikte hamur işleri, gazlı içecekler ve televizyonun etkisi de azımsanmayacak derece çoktur. Ev kadınlarının diyet yaparak beslenme sorunlarına yardımcı olmak adına küçük öneriler kilo vermelerini daha da kolaylaştıracak bir kaç ipucu: Salatalar konusunda dikkatli olunmalı içerisine eklenen soslar özellikle de yağların miktarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Etli yemekler konusunda ısrarla yağ ekleyerek zaten yağlı ete lezzet katmak kilo sorunlarına davetiye çıkarabilir. Et suyunda biriken yağları alarak diyet programımızı bozmadan beslenebiliriz.

Diyet Beslenme Nasıl Olmalı
Sebze ve özellikle patates kızartmalarının yağ deposu haline getirilmesi ayrı bir tehlike, yağsız kızartma imkanı sağlayabilen veya daha düşük yağla kızartan küçük ev aletlerini tercih etmek sağlığımız için iyi bir adım olacaktır. Yeme aşamasına gelindiğinde yemeğin çiğneme süresinin uzatılması daha az yemek yemeye yardımcı olacaktır. Ev içerisinde uygulanacak egzersizler ihmal edilmemeli. Özellikle alkol kullanılmamalı vede kola ve benzeri içeceklerden mümkün olduğunca uzak durulmalı bunların yerine doğal olarak hazırlayacağınız meyve sularını tüketmek daha sağlıklı olacaktır.

Tatlı tercih edilirken meyveli ve sütlü tatlıları tercih etmek hamurlu ve şekerli tatlıların olumsuz etkilerinden kurtulmamızı sağlayacaktır. Yemeğe ayrılan zaman özel olmalıdır internet ve televizyon karşısında yemek yenmemeli.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık